Pondelok, 04 Jún 2018 12:15

Splav Dunajca našej zborovej rodiny

So sebou:

- oblečenie na vodu = veci, pri ktorých nebude vadiť, že zmoknú (a budte si istý, že zmoknu). Veľmi vhodné sú plavky a nejaké tričko + kraťasy (aby sa v prípade intenzívneho slnka úplne nespálili), najlepšie z materiálov, ktoré rýchlo schnú. Výber je vhodné voliť podľa aktuálneho počasia, s ohľadom na predpovedanú oblačnosť, vietor a prehánky. Zámerne hovoríme o „oblečení na vodu“, nakoľko po skončení splavu sa odporúča mať so sebou veci na prezlečenie (do suchého),

-obuv do vody – dobre na nohe držiacu obuv (napr. neoprénové topánky k moru, staré plátené tenisky alebo aj sandále). V žiadnom prípade nie šľapky, vietmamky, crocssy... teda obuv, ktorá by mohla pri vypadnutí z člna odplávať z nohy. Obuv je nutné mať z dôvodu, že v prípade potreby prenášania člna na plytčine, by v rieke mohli byť nejaké nebezpečné predmety, na ktorých sa môžu zraniť. Rovnako aj po vystúpení na breh,

-uterák,

-vodu + niečo na zjedenie – predovšetkým voda je veľmi dôležitá, na dodržiavanie pitného režimu,

-v prístave v Červenom kláštore bude pauza a možnosť zájsť do bufetu, takže nejaké drobné,

-igelitové vrece (napr. tie hrubšie na odpad) alebo barel – k dispozícii síce budú nepremokavé vaky na uskladnenie suchých vecí, ale pre zníženie rizika zmoknutia osobných vecí, sa to hodí ešte „poistiť“,

-ďalšie veci, ktoré sa môžu hodiť: opaľovací krém, prikrývka hlavy – šiltovka, klobúčik, slnečné okuliare, pre malé deti cyklistická prilba, lebo nie je isté, že im budú dobré vodácke, ktoré máme k dispozícii,

-fotoaparát / mobily a pod. len na vlastnú zodpovednosť, naši inštruktori niečo budú mať,

-starú handru na utretie člnov po splave,

-pri balení všetkých uvedených vecí do batohov je vhodné držať sa MINIMALIZMU. Voliť prosím skôr menšie, ľahšie ruksaky, ako objemné batohy, kde samotný batoh je rovnako či objemnejší ako balené veci.

 

Čo so sebou nebrať:

-alkoholické nápoje (nepredpokladáme síce, že by s tým bol nejaký problém, ale je dôležité vedieť, že osoby pod vplyvom alkoholu či iných látok, si neberieme na zodpovednosť na vodu a môžu byť vylúčené z akcie),

-drahú elektroniku či doplnky (zlaté retiazky, náušnice...), pri ktorých hrozí riziko straty alebo poškodenie vplyvom vody.

 

Doprava je vlastnými autami, nie je v cene. V prípade, že máte záujem sa splavu zúčastniť, ale nemáte k dispozícii auto, nahláste túto skutočnosť svojmu radcovi, možno sa nejaké to miesto v iných autách nájde. Pre tých, ktorí sa na splav chystáte prísť a máte voľné miesto (a vôľu pomôcť) môžete nám dať vedieť.

Zraz o 09:30 za Lysou nad Dunajcom, ale už ZA HRANICAMI s Poľskom, vlastne je to už pri kempingu v obci Stromowce Wyžne - GPS súradnice: 49°24'12.4"N 20°20'02.8"E, resp. https://www.google.sk/maps/place/49%C2%B024'12.9%22N+20%C2%B020'02.4%22E/@49.4025483,20.3345164,750 - je to odstavná plocha napravo pri plote kempingu, ešte spred splavom presúvame niektoré autá na koniec splavu, ten bude pri Lesnici (platené celodenné parkovné). Po splave sa po ostatné autá vraciame, predpokladaný koniec splavu cca. 16:30 hod. v Lesnici.

Novinky mailom