Streda, 20 Február 2019 09:44

Uchádzame sa o Vaše 2%

Vážení rodičia, priatelia, kamaráti... skrátka
priaznivci skautingu.

rok sa zbehol s rokom a stalo sa pravidlom, že tak ako po minulé roky, aj tento, si Vás dovoľujeme osloviť a požiadať o pomoc formou poukázania 2 % resp. 3 % z Vami už zaplatenej dane.

Predovšetkým Vašim prispením býva takto celoročná práca s deťmi a mládežou o čosi bezstarostnejšia, keďže vyzbieraním nejakého toho €, nie sme výlučne závislí na dotácii Ministerstva školstva SR a zároveň dokážeme našu programovú náplň ďalej skvalitňovať. A Vy tak máte právo rozhodnúť, ako sa naloží aspoň s malou časťou Vašich zaplatených daní.
Preto sa na Vás, milí priatelia, rodičia, priaznivci, obraciame s touto žiadosťou o pomoc.

Ako nám teda môžete pomôcť?

1. oslovte čo najviac ľudí, rodičov, známych alebo firiem s prosbou o poukázanie 2 % pre Slovenský skauting, 49. zbor Geronimo Prešov,
2. požiadajte ich o vypísanie priloženého tlačiva resp. daňového priznania,
3. a požiadajte ich o zaslanie na príslušný daňový úrad (alebo to odovzdajte nám a zvyšok zariadime).

V prílohe tohto listu nájdete presný spôsob, termíny a podmienky poukázania 1 % resp. 2 % resp. 3 %. Veríme, že ani tento rok neostanete voči nám ľahostajní a s Vašou pomocou sa nám podarí vylepšiť rozpočet organizácie, v ktorej pôsobia Vaše deti, známi, priatelia ... Každé získané Euro nám dáva možnosť fungovania ďalej, kvalitatívne rásť a púšťať sa do nových projektov či výziev.

S pozdravom za všetkých a véééééééééľkým ĎAKUJEME
Martin Kovalík

P.S.
Ak poukazujete 2 % ako fyzická osoba, prosím používajte k asignácii 2 % výlučne tlačivá určené Finančnou správou SR (viď príloha). Vyhlásenie a potvrdenie o zaplatení dane musia byť samostatne na jednostranných listoch alebo obe na jednom obojstranne tlačenom liste.