Utorok, 27 September 2022 19:40

Poďakovanie spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o.

Poďakovanie spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o

Slovenský skauting, 49. zbor Geronimo Prešov, za všetkých svojich 117 členov, by sa rád aj touto formou verejne poďakoval spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o. za podporu v zamestnaneckom grantovom kole, v ktorom nás v roku 2022 podporil darovaním drevených obkladových dosiek na výrobu podsád, v celkovej hodnote 500,- €.

Ešte koncom roka 2021 si náš 49. zbor Geronimo Prešov podal prihlášku do zamestnaneckého grantového kola spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o., v ktorom sa uchádzal o podporu vo forme dotácie na výrobu táborových podsád. V rámci projektu by sme chceli vyrobiť cca. 14 nových podsád na tábor, v našej dielničke, za pomoci našich členov všetkých vekových kategórií, čím získajú osobitejší vzťah k tomu čo si vyrobia a následne budú používať na tábore, naučia sa vzájomne spolupracovať, pomáhať si, umocní sa ich postoj k zodpovednému splneniu zverenej úlohy, či osvoja si manuálne zručnosti pri práci s drevom, skrutkovačom, pílkou, štetcom... čo sa v súčasnej dobe už tak trochu vytráca.

Krátko pred letnými prázdninami nám potom prišla potešujúca správa, že náš projekt bol vybraný medzi štyri najlepšie projekty a bude podporený materiálne, vo výške 500,- €ur. Dňa 18. augusta 2022 nám následne, za účasti zástupcov spoločnosti, bol odovzdaný uvedený dar.

Odovzdaním tohto daru a zabezpečením dostatočného množstva materiálu, je náš zbor teraz schopný pripraviť si pre budúcoročný letný tábor dostatok nových podsád, keďže záujem detí o skauting sa v posledných rokoch rozrástol natoľko, že pripraviť si potrebné vybavenie pre táborové aktivity je viac ako nevyhnutné.

Preto ešte raz na záver, by sme na tomto mieste chceli vysloviť obrovskú vďaku a poďakovať sa za podporu akej sa nám zo strany spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o. dostalo. Aj vďaka tejto podpore sa bude náš cieľ (zabezpečenie zboru dostatočným množstvom vybavenia pre letné tábory) dosahovať oveľa ľahšie.

V mene Slovenského skautingu, preto jedno obrovské skautské BRAVÓÓÓ a Ďakujeme !!!

Členovia 49. zboru Geronimo