Štvrtok, 24 Február 2011 21:34

Disco Brekeke 2011, 12.- 13. 2.2011

Rýmova─Źka na za─Źiatok: Ako je ka┼żdému známe, ┼że na chate Kanné ka┼żdoro─Źne Brekeke máme. Minulý rok v štýle kaviar┼łového posedenia, tohtoro─Źné si ┼żiadalo samé Disco opatrenia. Nevyšlo barz ale nevadi. Teda nedávno sa uskuto─Źnila najvä─Źšia a svojho druhu jediná oldies disco akcia na vichodnom Slovensku, ┼łe? Pár vetami: ide o ka┼żdoro─Źné podujatie, ktoré organizujeme pre roverov, aby sa mohli kultúrne vy┼żi┼ą. Naša roverská dru┼żina Baribalov vytvorila beta- kapelu, ktorá na Brekeke hrá- áno, je to akcia so ┼żivou hudbou. V┼żdy. Tento rok sme sa rozhodli pre motív oldies disco a prizvali sme si aj hos┼ąku... Pripravený program sa uskuto─Źnil 12. a┼ż 13. 2. 2011 na Kannom, ale my sme si to tam prišli pripravi┼ą u┼ż 11. v piatok. Po─Źas prípravy sa nám podarilo rozbi┼ą sklo na dverách klubovne, projektor a klavír sme zohnali a┼ż ráno a o klaviristku sme skoro tie┼ż prišli. 12. 2.2011.

18:30- Všetci zú─Źastnení discofili u┼ż sledujú promo video netušiac, ┼że opona na ktorú sa premieta o chví─żu padne a kapela, ktorá sa za ┼łou skrýva to rozbalí na plné obrátky. S pádom opony sa za─Źal legendárna trsa─Źka. Kapela odohrala 2 bloky piesní, medzi ktorými bola pauza na objednávanie si pohostenia z kuchyne, stoli─Źkový tanec a po koncerte tombola, vyhlásenie diská─Źa ve─Źera a samozrejme zábava ako sa patrí. Bol som prekvapený, ke─Ć všetci do jedného hne─Ć na druhej piesni vysko─Źili na parket a tak to aj ostalo pokia─ż hudba hrala. Atmosféra tvorená discogu─żami, svetlami a viano─Źnými svetielkami kombinovaná s chatou pôsobila priam hypnotizujúco. A k tomu kostýmy v štýle 70. rokov, niektoré riadne vychytávky. Poriadna skautská párty. Po pár hodinách tancovania sa za─Źala prejavova┼ą únava a jeden za druhým sa pomaly odoberali pre─Ź, hoci sa v┼żdy našiel niekto, kto objavil zatia─ż nehraný hit a tancovalo sa ─Ćalej. Som síce ─Źlovek, ktorý tancovanie nemusí, ale po príchode domov som mal 100 chutí sa vráti┼ą sa a poriadne to rozbali┼ą. Skvelí ─żudia s rovnakou krvnou skupinou, atmosféra, muzika, no─Źná nespavos┼ą, ale hlavne neopakovate─żná a motivujúca rados┼ą budú dôvodom, pre─Źo nechcem zabudnú┼ą ani na jediný moment z Brekeke disco clubu 2011.

─Äakujem bratia a sestry, za podarenú akciu! Teším sa o rok.

podpis hrub orez

Kronika